Нічне освітлення, яке не заважає кажанам

Ніукооп,

Нідерланди

Район Зайдхук муніципалітету Ніукооп (Нідерланди) входить до мережі охоронних ділянок Natura 2000, оскільки тут багато рідкісних видів тварин і рослин, що зникають. У 2011 році муніципалітет вирішив перетворити Зайдхук на житловий район, збудувавши 89 будинків. Однак спочатку необхідно було з’ясувати, як це вплине на довкілля. Дослідження показали, що це важливий кормовий майданчик для деяких рідкісних видів кажанів.

3 Ніукооп
Перш за все, освітлення мало зробити темряву більш комфортною, і я хотів знайти найкраще джерело світла для вирішення цього завдання.
Роберт Ян Вос, незалежний дизайнер освітлення, IALD
Ніукооп: завдання клієнта

Назустріч побажанням покупців

Дослідження показали, що це важливий кормовий майданчик для деяких рідкісних видів кажанів.

Тому перед забудовою муніципалітет був змушений вжити низку заходів щодо захисту навколишнього середовища, як-от підібрати ліхтарі, які б не заважали кажанам харчуватися та вести активне життя вночі.

Правильне освітлення

"Ключовим аспектом проєкту було створення концепції природного ландшафту, де програма забудови не впливає на дику природу", – пояснює Роберт Ян Вос, консультант із дизайну освітлення, який склав план освітлення цього району.

Щоб не турбувати кажанів у Ніукоопі, муніципальна влада вибрала особливу схему освітлення Philips, розроблену на основі широких досліджень спільно з університетом ім. Вагенінгена та громадськими організаціями, які активно працюють у цій галузі. Колір і довжина хвилі підібрані так, щоб кажани не відчували впливу штучного освітлення, але щоб у нічний час на вулиці було достатньо освітлення і місцеві жителі почувалися в безпеці.

Щоби ще більше оптимізувати рівень освітлення, муніципалітет установив систему дистанційного керування Interact City, завдяки якій світло вмикається лише тоді, коли це дійсно необхідно.

Відповідність нормативам у Ніукоопі

Повна відповідність природоохоронним цілям

Застосування спеціальних схем освітлення допомагає муніципальній владі провести забудову району Зайдхук, а також створити ідеальну інфраструктуру, яка відповідає директивам Natura 2000.

Гнучкість

Максимальна гнучкість і оптимальна ефективність

Завдяки програмному забезпеченню для керування освітленням Interact City муніципальна влада може скласти будь-який графік регулювання яскравості світла – у тому числі для різних пір року. Штучне освітлення використовується лише тоді, коли воно дійсно необхідне, за рахунок чого підвищується енергоефективність.

Житловий простір

Комфортний простір для всіх мешканців

Нове рішення гарантує, що колір і довжина хвилі штучного освітлення не потурбують кажанів. Водночас воно забезпечує гарну видимість і дає місцевим жителям відчуття безпеки.

Mini 300 Stealth LED

Використання правильного освітлення допомагає захистити вразливу флору та фауну. Mini 300 Stealth LED у поєднанні з нашою схемою освітлення, безпечною для кажанів, – це ідеальний вибір для доріг та житлових районів, де важливо не порушувати спокій дикої природи вночі.

Спеціальна схема освітлення для захисту вразливої флори та фауни

Спеціальна схема освітлення для захисту вразливої флори та фауни

Команда

Муніципалітет Ніукооп

Клієнт

Роберт Ян Вос

Дизайнер освітлення