Ви переглядаєте веб-сайт Philips lighting. Він доступний вашою мовою.
Пропозиції

  Прогулянки без турбот

  Запобігання нещасним випадкам

   

  Біле світло не тільки створює відчуття безпеки, а й реально допомагає знизити частоту виникнення ДТП. Останні дослідження продемонстрували, що біле світло також слушне для пішоходів, оскільки допомагає краще бачити перешкоди або нерівності на дорогах.

  Крупний план опори ліхтаря Philips на вулиці з білим освітленням

  Науковий погляд на біле світло

   

  Центр досліджень світла в місті Трой (штат Нью-Йорк) перевірив, чи покращує біле світло периферичний зір водіїв. Поруч із ділянкою дороги була розміщена спеціальна панель, що імітує рух у напрямку до дороги й від неї. 13 учасників пройшли серію тестів у денний і нічний час з освітленням CosmoWhite і жовтими натрієвими лампами.

   

  Усього було проведено 686 окремих випробувань, під час яких панель рухалася в довільному напрямку. У разі переміщення панелі від дороги водії мали прискорюватися, в разі її руху у зворотному напрямку вони повинні були гальмувати.

  Ефективне освітлення вулиці лампами білого світла Philips

  Показові дослідження

   

  Результати досліджень засвідчують статистично значиму різницю швидкості реакції під час гальмування та прискорення між використанням білого й жовтого світла. В обох випадках час реакції при білому світлі був коротшим. Це дає підстави припустити, що водії швидше помічають придорожні об’єкти, освітлені білим.

  Вулиця житлового району з пожвавленим рухом, освітлена ліхтарями Philips

  Наукове обґрунтування

   

  Щоб побачити об’єкт, він повинен бути більш або менш яскравим, ніж фон (тобто має бути присутній контраст). Поріг виявлення контрасту – це мінімальна різниця, необхідна людському зору, щоб відділити об’єкт від фону без необхідності розрізнення кольорів або деталей.

   

  За більш низького порогу контрасту виявити об’єкт простіше. Тести показали, що коли світло біле, поріг яскравості нижчий, ніж за жовтого світла, особливо в умовах недостатнього освітлення. Це означає, що біле світло дає змогу краще розгледіти людей або інші об’єкти. Як результат, низький поріг яскравості білого світла сприяє безпеці водіїв та інших учасників дорожнього руху.

  Житловий район із яскравим білим освітленням Philips