Архітектура міста:
створення ландшафту за допомогою світла
На виставці ’Експо 2010’ у Шанхаї інсталяція Більбао з назвою ’Більбао Гуггенгайм’ стала яскравим прикладом фантастичних перетворень, які відбулися в місті за останні 25 років. Тепер Більбао – це неймовірний приклад урбаністичної модернізації. Воно подолало промислову кризу й надзвичайно складну екологічну ситуацію та стало одним із найпривабливіших міст Європи. Основою інсталяції архітектора Естер Пісарро стала величезна скульптура зі світла й матерії, яка представляла структурну будову міста.
Компанія Philips радо надала потрібне обладнання. За задумом арт-об’єкт мав розміщуватися в закритому просторі, де ілюмінація створювала б прекрасний ефект. Для динамічного освітлення скульптури була вибрана технологія iColor Flex SL, яка дозволяє контролювати роботу кожного світлодіода. Таким чином з’явилися освітлені зони світла й сяючі мережі світлодіодів, що постійно змінюють колір, привертаючи увагу гостей. За допомогою комп’ютерних програм ці мережі відтворюють процеси трансформації міста.
Для відтворення гирла річки в Більбао архітектор використала гнучку світлодіодну стрічку Philips Flexitube. Вигини мерехтливої синьої стрічки системи підсвічування Flexitube довжиною 80 метрів колоритно пролягають по всьому місту, нагадуючи своїми обрисами міфологічних драконів Китаю. Світлові ефекти регулюються контролером Pharos LPC20, який запрограмовано паралельно з відеороликами, що проеціюються на стіни. У цій скульптурі гармонійно поєдналися мистецтво та світло.
Компанія Philips надала готове аудіовізуальне рішення для павільйону, а також системи динамічного освітлення, системи керування та програмування, відеопроектори, програмне забезпечення для керування вмістом, обладнання для звукових ефектів і систему введення інсталяції в дію.
Клієнт
Компанія з монтажу